Skip to content
Audycje

Audycje muzyczne dla przedszkoli i szkół

“Szlakiem egzotycznych instrumentów perkusyjnych”

Cel audycji

  • przedstawienie instrumentów perkusyjnych pochodzących z różnych zakątków świata
  • rozwój kreatywności oraz wrażliwości muzycznej
  • oswojenie uczestników z różnymi dźwiękami, które wydobywane są przez dziwnie wyglądające instrumenty perkusyjne
  • nauka podstawowych dźwięków jakie wydobywa się na bębnach
  • naśladowanie i rozpoznawanie różnych dźwięków występujących w przyrodzie
  • rozwój koordynacji rytmiczno – słuchowej poprzez proste zabawy rytmiczne
  • integracja grupy
  • możliwość zagrania na wybranym przez siebie instrumencie przez każdego uczestnika

Oprócz przedstawienia instrumentów, w przedszkolach audycje opierają się na wielu zabawach, natomiast w szkołach poznajemy prosty rytm i wspólnie się go uczymy.

Podczas audycji uczestnicy będą mieli okazję poznać instrumenty wywodzące się z całego świata, od najbardziej prymitywnych i prostych w budowie po profesjonalne, używane na scenie podczas koncertów.

Czas audycji: dzieci przedszkolne ok. 30-40 min, dzieci szkolne 45-60 min. 

Całoroczne zajęcia rytmiczne

Prowadzę całoroczne zajęcia w przedszkolach oraz szkołach, w trybie 1, 2, 3 i 4 razy w miesiącu. Podczas zajęć każde dziecko ma zapewniony własny instrument. Celem warsztatów będzie rozwój talentów i umiejętności indywidualnych czy też przyswajanie wiedzy teoretycznej na temat historii, funkcji tych instrumentów na przestrzeni czasu. Oprócz kontaktu z bębnami będziemy mieli okazję zbudować proste instrumenty (grzechotki z puszki i ryżu), oraz rozwiniemy wyobraźnię, kreatywność czy koncentracje poprzez proste zabawy ruchowe z instrumentami lub bez.

Skupimy się na poznawaniu bębnów pochodzących z różnych kultur świata. Ponadto poznamy szereg przedziwnie brzmiących i działających przeszkadzajek, które mają za zadanie skojarzyć swoim dźwiękiem odgłosy natury itd. Będziemy mieli również okazję na zabawy rytmiczne z towarzyszeniem bębnów, grzechotek, gazet, balonów. Jednym słowem – zabawa rytmem! Tańczymy, śpiewamy, klaszczemy, gramy na bębnach i miło spędzamy czas. Młodzież, dzieci czy też rodzice – wiek nie odgrywa roli.

Back to top